14 Mart 2016 Pazartesi

Anlayın artık!

Ankara'da bomba patladı. Onlarca ölü var.

''Bugün susarsan, yarın sen ölürsün, yakının ölür. Siyasi görüşün ne olursa olsun, sen de ölürsün. Teröre susarsan ölürsün. Terörü desteklersen ölürsün. Hiç beklemediğin bir yerde ölürsün. Gezmeye dışarı çıkarsın eve dönemezsin, ölürsün. Her zamanki gibi işten eve dönerken bir arabanın patlamasıyla ölürsün. Ne zaman nerde nasıl olacağının önemi yok, ölürsün. Sen terörün adına bakarsan ölürsün. İnce çizgiyi görmek lazım.'' demiştim Ankara'da yüz küsür insanın IŞİD saldırısında ölmesinden sonra. Bakın yine aynı şeyleri söylüyorum ve diyorum ki, teröristin kolundan ayrılmayan siyasiler var hâlâ güzel memleketim de.

..ve diyorum ki, terörün adı IŞİD olunca konuşan, PKK olunca susan insanlar var hâlâ güzel memleketim de.

Anlayın artık!

İthal ideolojilerin köpekliğini bırakın. Görüyor musunuz? Hem IŞİD'i hem de PKK'yı destekleyenler bu ülkede terör estiriyor. Bırakın PKK'nın özgürlük safsatasını. Bırakın PKK'ya destek veren karaktersiz aydın müsveddelerini. Onların hepsi birer ideolojik köpek! Bırakın onların 'gazlı yazılarını ve imzalarını' Ülkenizi düşünün.

Yaşadığınız toprakları, ailenizi, sevdiğinizi, çocuklarınızı düşünün. Bunlardan daha önemli neyiniz olabilir ki? Şuan bunlar yanınızdayken değerini bilin ve bırakın şu şereften yoksun insanların peşinden gitmeyi. Dinimizi de yaşarız özgürce, etnik kimliğimizi de söyleriz hürce.

Ben Müslüman bir Türk'üm. Benim düşmanım da, Allah yolundayım deyip masumları katleden ve dini insanlara rahatça yaşatmayan IŞİD'ciler. Benim düşmanım Kürt'üm deyip yada Kürt olmasına gerek de yok (malum ideolojik olarak birleştiler), PKK'nın ideolojisindeyim diyen PKK'lılar. Benim düşmanım Türk'üm deyip, insanları fişleyen, insanları dışlayan Türk'ler. Ama benim dostum ne olursa olsun, yönetim kimin eline geçerse geçsin devlet ve bu devletin çatısı altındaki halk! Ülke olmassa ne dinini yaşayabilirsin, ne de kimliğini söyleyebilirsin. Çok uzağa gitme Suriye'ye bak. Suriyelilere bak. Ne dinini yaşayabilecekleri toprağı kaldı, ne de kimliğini bilen birileri. Onların tek adı oldu, 'mülteci'.

Görüyor musunuz? 

İdeolojik köpek olmayan kimseyle düşman değilim, olmayacağım da.

Bu topraklar hepimize yetecek, yetiyor da. Karar vericilere kızgınlığınız gözünüzü kör etmesin!

Başımızda ki insanların isimlerinin önemi yok, anlayın artık! Seçim gelir cevabı verirsiniz. Eğer böyle yapmazsak terör kazanır, giden canların kemikleri sızlar.

Anlayın artık! Anlayın artık! Bassın şu kafalarımız.

Bu ülke teröre karşı dik duranların ülkesidir. Bundan vazgeçmeye niyetimiz de yok. Allah ölen insanlara rahmet, yaralılara acil şifalar versin. Her olay sonrasında şu blogdaki ağlamalarım son bulsun.

Allah ülkemizin yardımcısı olsun.