7 Haziran 2014 Cumartesi

TÜRKLER masada iyi değildir!

Son günlerde Lice ile başlayan Doğu ve Güneydoğu'da ki PKK ve yerel halkın eylemlerini çokça duyar olduk.Yol kesip asayiş yapan PKK'lılardan, yollara hendek kazanlara kadar birçok şey gördük.


(Diyarbakır-Bingöl karayolu / 2 haftadır kapalı)
(Askere erzak taşıyan bir kamyonetin hali)
(Bingöl - PKK yolu kapatmış)
(Van - Karakol yapımına karşı PKK asayişi :D)

Bakın bunlar yıllardır olan olaylar.Sizde iki dağın arasında elinizde silah varsa araçları durdurabilirsiniz.Bu araçları yakabilir, yollara hendek kazabilirsiniz.Ama bu eylemleri 2. kez yapmaya kalkarsanız hangi ülkede olursanız olun kolluk kuvvetleri devreye girer.Memlekette de 'barış süreci' olduğu için kolluk kuvvetleri bu eylemleri izliyor, ''Aman çatışma çıkmasın, süreç böyle askıda devam etsin'' mantığıyla.

Çakma hukuk bilgimle size şunu açıklayayım.Bir taraf ile anlaşma yapılıyorsa, taraflar bu anlaşmanın şartlarına göre hareket etmeli.Eğer ki bir taraf anlaşmayı zora sokacak hareketlerde bulunulursa diğer taraf anlaşmayı ilga edebilir yani kaldırabilir.(Yanlışsam söyleyin hukukçu kardeşlerim)
Buradan çıkan sonuç ise; alan memnun satan memnun.

2 sene önce de Şemdinli'den bu tür haberler gelmişti.Hatta şöyle bir yazı yazmıştım. bkz. (PKK hakimiyeti-imiş)

O zaman da dediğim gibi bu olayları yapmak zor değil ama o zamandan bu zamana değişen koşullar ve değişen süreç fasafisosu var.2 sene önce ile şuan arasında PKK ile çok fazla uzlaşı oldu.Bunlara rağmen neden bunlar oluyor? Süreç kime, neye ve ne vaatlerle ilerliyor? Hâlâ ülkedeki en büyük sorunun çözümü(!) hakkında halk bilgilendirilmiyor.(Sürecin ilk yıllarını destekleyen ben bu soruları soruyorum, düşünün.)

Neyse bu sefer uzun uzun yazmayacağım.Son olarak özerklik iki yol kesmeyle de, silahla da olmaz ama biliyorsunuz TÜRKLER masada iyi değildir. bkz.  

Allah sonumuzu hayır etsin.