26 Aralık 2013 Perşembe

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları

Ülkemiz malum çok hareketli günlerine, bir yenisini daha ekledi.Bu sefer aynı kanatta duran gruplar birbirlerine silah çekti.AK Parti'nin dershaneleri kapatma isteği, cemaatin ise elindekileri koz söylercesine ortaya atarak AK Parti'yi yıpratma(!) çabası.Bunların yanında  'Bunun arkasında Amerika var, onun arkasında da İsrail' hikayeleri dolaşmasaydı, aklımız kalırdı.Lobiler, sermaye sahipleri, küresel güçler...


Yaklaşık 10 gündür kafanız güveçte antep usulü türlüye dönmüştür zaten.Olayları burada yazmanın bir anlamı yok.Ama bu olaylar olurken, insanların ön saflar için çabaları, partizanca davranışları ve at gözlüğüyle muhalefet yapma eylemleri görülüyor.

Ortada yolsuzluk ve rüşvetten bahsedilirken AKP'liler 'yok öyle bir şey', cemaat tarafı 'yolsuzluklar var', diğer tüm muhalif kesim ise 'biz biliyorduk zaten' diyor.Ama kimse de demiyor 'Polyannacılık' öldü mü?

Bi fikir beyanında bulunup, polyannacılık mevzusuna kısa bir şekilde açıklık getireceğim.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu cemaatin emniyet içinde ki polisleri tarafından çıkarıldığı aşikar.Bunu yaparlarken amaçlarının dershane mevzusu olduğu da.Burada bir sıkıntımız yok.
Sıkıntı; cemaatin hak yenirken izleyip, bunu seçim dönemine girdiğimiz şu günlerde ortaya çıkarması ve hükümetin de operasyonları kendilerine açılmış bir savaş olarak görüp, operasyonların üstünü 'maneviyatla' çözme arayışı.Tabi at gözlüğüyle muhalefet yapan fedailer de bu durumdan nemalanmaya çalışır.Siyasetin olmazsa olmazıdır bu.

AGMY fedailerin hiçbir zaman bu hükümetin yaptıkları yatırımların, icraatlerin, zengin kesimin bildiği fakat bizim pek göremediğimiz ekonomik refah düzeyinin ve kültürel açılımların olumlu yanlarını telaffuz edemiyor olmasına ne demeli? Her kelimeden, her hareketten, her mimikten muhalefet yapmak acizlik göstergesi değilde nedir? Memlekete olimpiyatlar gelecek deniyor, eksiklerimizin bizde farkındayız ama Japonlardan, İspanyollardan daha fazla sevinen insanlarımızın olması garip değil mi? İşte bunlarda bahsettiğim at gözlüğüyle muhalefet yapan fedailer. (Orhan Miroğlu'nun söylediği, "Erdoğan'sız bir Türkiye için ABD işgaline bile razı olurlar.'' cümlesi, AGMY fedaileri için cuk oturdu. - edit, 26.12.2013 / 19:06)

***

Operasyondan sonra AKP 'Borsa düştü, dolar fırladı, Alper Tunga öldü mü? Issız acun kaldı mı?' edebiyatını da sürdürmüyor değil.

Erdoğan yolsuzluklar konusunda açıklama yapıyor: Kutu var ama servis edenler kim biliyor musunuz? diyor.O paralar gerçek mi ki, kim koyduğu bile belli değil. diyor.Sonra CHP'nin milletvekilinin de evinde para bulunmuştu. diyor.Çok 'diyor' ama bir şey açıklamıyor davalar hakkında.

***

Ama kimse de demiyor 'Polyannacılık' öldü mü? 

Evet. (Açıklık getirdim.)

***

Hükümet yolsuzluk vb. suçları işlemekte biraz da olsa çekinir herhalde artık.Ya da suçu işleyenleri cezalandırır.Türkiye siyasetine pis işler artık ince eleyip sık dokuyanlar tarafından bulaştırılacaktır.Çünkü Türkiye her geçen gün eski Türkiye kalıntılarından kurtularak ilerliyor.Siyaset şeffaflaşmaz ama olduğu kadar, olmadığı kadereasdfghsdg

***
Sitem!

Koyu muhalefet yapmaktan bi vazgeçilsin artık.İnandırıcı değil, objektiflikten yoksun ve ergen işi.Herkes görüyor bunu, bi AGMY fedailer göremiyor.

Bunların yanında, hükümet partizanlığıyla da nereye kadar gider? İdolü siyasetçi olan, vicdan muhasebesi yapabilir mi ki? Erdoğan'ın ''Taraf olmayan, bertaraf olur.'' demesine bakmayın siz. Bi bitin artık.

***

Bu süreci AKP tabiri caizse temizlenerek tamamlar, cemaat ise ekonomisi sarsılmış olarak.AKP temizliğin yanında az da olsa yıpranır, cemaat de üstünde ki kaset pisliğiyle kalır. Ama unutmamak da yarar var: Cemaatin, koza girenden daha fazla kozu var gibi görünüyor.

Yine kısa kesecektim, uzattıkça uzattım.Yazıyı dün gece yazdım, kaydı daha yeni girdim.

Hadi selametle, Allah karıncaları yerlerin dibine batırsın, evlerine çekirdek salsın.

(Mısır'da hala cunta rejim var, insanlar ölüyor; Suriye'de hala katliamlar devam ediyor.Kuzey Kore halkı hala yamyam vaziyette, Filistin hala İsrail işgalinde.Türkiye hala demokrasi arıyor, dünya da hala adalet.Acıtasyonla bitirmek benim görevim, etkilenmesi gereken ise sizin göreviniz.)


Kaynak:
http://www.ensonhaber.com/canli-yayinda-orhan-miroglu-uluc-gurkan-kavgasi-izle-2013-12-25.html
http://www.borsagundem.com/haber/erdogan-_taraf-olmayan-bertaraf-olur/472323