22 Nisan 2013 Pazartesi

Hani objektif bakıyorduk?

Barış sürecini savunanlar olarak vatan haini miyiz biz abi?

Barış sürecine destek vermek hükümetçi olmak değildir.Bu sürece destek vermek PKK'nın isteğine yanıt vermekte değildir. 

PKK sizce yıllardır Kürt halkının varlığı için mi savaşıyordu sanki? Hayır.
Kendi halkım dediği Kürtleri bile öldüren bir örgütün kağıt üstünde ki amacı bu olabilir ama 30 yıldır buna göre hareket ettiği söylenemez. 

Bu süreci AKP hükümetinin üstlenmesi diye bir şeyde yok.Yediremiyor olabiliriz.AKP bu süreçten alnının akıyla çıkar ve silahlar susarsa, Türkiye'nin önünde ki en büyük sorun ortadan kalkacak.Bu AKP hükümetine illaki fayda sağlayacaktır.Ama bu konuda o yapamadığımız şeylerden biri olan 'objektif' bakma mevzusunu bir gözden geçirelim. 

Bu sürece muhalefet partileri olan MHP, CHP ve diğer partilerin katılmasını kim engelliyor? 

MHP kendi prensipleri ve siyasetine göre sürece destek vermiyor olabilir.Ama yine klasiklerden birini yapıştıracağım hazır olun, ''Milletvekili çocuğu şehit olmuyor, Doğu'ya gönderilmiyor tabi.'' Bu AKP milletvekillerinin çocukları içinde geçerli, CHP'liler için de. 

MHP Türkçüyüm, Turancıyım, vatan benim en büyük sevdam, teröristlerle görüşme olmaz diyor.Bu söylemlerden sonra da düşünmüyor değilim.Bende vatansever bir Türk çocuğuyum.Ben bu süreci destekleyerek kendime ve bu topraklara ihanet mi ediyorum yani? Tabi ki de hayır abi.

Siyasi partilerin kendi menfaatleri için benliğimden taviz verecek değilim ki sürece destek verenlerde böyle şeylere takılmasın.

Neyse gelelim CHP'ye. 

Yav gelmesek mi ne yapsak arkadaş.CHP hakkında yorum bile yapmak istemiyorum.Çokta milletin şeyinde sanki bu durum ama yardırayım en iyisi.

Kılıçdaroğlu CHP'de değişime öncülük etti.Katı CHP'den tavizler verdi.Birçok değişime destek verdi.Ama bu sürece neden destek vermiyor, onu anlayamıyorum. Değiştik denilen bir partinin meclisteki asıl katı tabanı mı izin vermiyor, yoksa CHP süreç başarılı olursa AKP bundan fayda sağlayacak korkusu mu yaşıyor? Açıkçası değişen CHP'ye bu tavır yakışmıyor.Yada değişmiş görünen CHP'ye.

CHP AKP'ye terörist lideriyle görüşmeyin diyor da kendi -bir yazarın dediği gibi- binlerce insanı katleden Esad'ı ziyaret ediyor, öldürme işi nasıl gidiyor dercesine. 

Muhalefet partilerini anlatırız da hükümet anlatılmaz mı, anlatılır tabi.

Hükümet önceden de söylediğim gibi süreci başarısızlıkla kaparsa, tabanında oy kaybetmek bir yana taban dışında olan ve sürece destek veren kâh 'insanlar ölmesin, analar ağlamasın' diyerek destek verenleri kâh ta bu sürece hazmedemeyip de mecburen teröristlerle diyaloga göz yuman, sırf 'Silahlar sussun, şu topraklarda barış içinde yaşayalım' diye destek verenleri(milliyetçileri) yüzüstü bırakacak.

Hükümet, bu süreç dışında yaptığı son 'T.C. ibarelerini devlet dairelerinden kaldırma' işini niye yapıyor? Hemde şu süreçte çok mu mantıklı sizce.He zaten T.C. ibaresinin kaldırmasında zaten mantık yok ama böyle salak-saçma işler neden yapıyor anlayamıyorum.Halkın milliyetçiliğini sorgulamak ne hadlerine ki dimi.

Birde bu sürece sadece kendi fikrini düşünerek yorum yapan insanlar var.Bunları genel olarak sosyal medyada görüyoruz.Oturuyor bilgisayarın başına(benim gibi) işte şöyle vatanseverim, böyle milliyetçiyim falan da filan da.
Benim Doğu'da bir asker tanıdığım yok.Ölüm korkusunu yakinen yaşayan biri değilim.Ama ben oralarda oğlu, kardeşi, babası neyse artık asker olan evlerinde korkuyla bekleyen aileleri de düşünüyorum.Şehit verince hep 'Vatan Sağolsun!' dedik.İyi güzel vatan sağolsun da insanlarda ölmesin.Bu insanlarda ki milliyetçilik midir nedir bilemem ama tamamen bencillik olarak görüyorum. 


Şimdi diğer yazılarda 'Hem barış sürecine destek verip hemde nasıl PKK'ya ve Öcalan'a terörist dersin.' diye mail ve yorumlar geldi.Bu konuyu şöyle özetleyeceğim.

PKK terörist bir örgüt, kim ne derse desin.İngiltere kendi sorunu olan IRA'yı bitirdikten sonra veya o bitirme sürecindeki anlaşmalar sırasında IRA'ya terörist diyen halk, bir anda terörist dememeye mi başladı? 

Barış olsun olmasın, benim için onlarca askerimizi şehit eden, kendi halkım dediği kişileri katleden, bebekleri öldüren örgüt teröristtir.

Yazıyı toparlarsam.
İnsanlar taraftarı olduğu siyasi partilerin gözünden bakmasınlar bu olaya.Siyasetin gerçekten vahşi doğa koşullarından beter bir durumu var. 

Hükümeti yine destekleme, yine küfür et.Siyasi partilerin ne kadar sahtekar olduğunu konuşmaya gerek yok ama siyaset olmadan da böyle sorunların ortadan kalkacağı yok.Bu sürece destek verince milliyetçiliğimizden taviz vermiyoruz.Nitekim destek vererek bu topraklardaki barışa destek olmak, ülke olarak gelişim ve kalkınmaya faydalı olacaktır.Vallahi kusura bakmayın, hükümet ağzından konuştum şuan ama hangi parti olursa olsun hepsinin doğrularını alın.Ben öyle yapıyorum.

Kalın sağlıcakla, objektif bakışlarla.


 
Kim Bu Faşist? ve Ağlak Mod