14 Şubat 2013 Perşembe

Kahire 678

Bu yazıyı yazmaya başlarken filmi 3 dakika önce bitirdiğimi belirtmek isterim.

Filmin teması: Kadınlara yapılan cinsel taciz
Filmin konusu: 3 farklı yaşantıda ki kadının tamamen yaşanmış taciz olaylarıyla karşılaşması ve bunlara karşı tutumları ele alınıyor.

İşin resmiyetini bir yana bırakalım, filmi baya baya beğendiğimi belirtmek isterim. Filmdeki olay örgüsü çok yerinde. Bollywood'un o anlamlı öğretisi vardır ya, işte bu filmde o tadı alıyorsunuz. Tabi müzikal olmadan. Mısır'da ki durumları bilemediğim için film abartıya kaçıyor mu kaçmıyor mu bir fikir yürütemiyorum ama, film beni çok etkiledi. Bir kere bu filmden sonra 'cinsel taciz' vakalarının ülkede daha dikkat çektiği ve 3 yıl sonra 'cinsel taciz'in suç sayıldığı gerçeği var. Filmlerin normal yaşamda bir şeyleri değiştiriyor olması yada normal yaşantının üzerinde etkili olması mükemmel.

Filmde baş roldeki kadın oyuncular o kadar gerçekçi ki oynuyor ki, yaşanan olayları filmin içine girip bir köşeden izliyorsun gibi. Klasik bir tabir bu ama gerçekten öyle. Ayrıca Türkiye'de yaşadığınız için şükür edebilirsiniz. Eminim ki filmdeki çaresizlik ve yaşanan olaylar size bunu yaptıracak.

Filmi yeni bitirmemden  oluşan bir gazla yazdım yazıyı. Film hakkında daha fazla yorum yapmayacağım.Çünkü yorum yaptıkça konuyu anlatıp küfürler edesim geliyor. Müsait olduğunuz bir zamanda izleyin derim.

Kalın sağlıcakla, şükrederek.

Filmi izlemek için tıklayın...