8 Şubat 2013 Cuma

Barışa hizmet, şehide ihanet.Barışa hizmet, barışa hizmet...

Türkiye'de barış deyince aklımıza ne geliyor:
PKK'nın eylemsizliği mi?
Askerin PKK'nın üzerine gitmemesi mi?

Peki,

İmralı'da ki terörist başıyla görüşmek vatan hainliği mi?

Yoksa bu görüşmeler PKK'ya hizmet mi?

İmralı'da bir bebek katili, teröristlerin başı var.Bu adam yüzlerce sivilin askerin ve kendi adamlarının ölümüne sebep veren kişidir.Bu konuda bir sıkıntımız yok. #1

Ama bu adamla görüşme konusu Türkiye'de birçok kişinin canını sıkıyor.Türkiye'de ki o birçok kişide haklı.Hele de şehid aileleri için bu sıkıntı düşünülemez bile ama ya gerçekten barış olursa?


Bildiğimiz gibi Türkiye'de 1-2 şehid olunca fazla haber olmaz.2-2.5 dakikalık haberlerle geçer gider.Ama 4-5 üstü şehid ses getirir.

Cidden yazarken bile utandım ama bu yazdığım rakamlar insandan oluşuyor.


AKP hükümeti terörle mücadele konusunda yakın zamanda meydana gelen 200 PKK'lı teröristin saldırısıyla şehid olan 24 askerimizden sonra şahsen benim gözümde değerini düşürdü.
Bu saldırı yapıldığında 'açılım ve çeşitleri' devam ediyordu.Yani demek oluyor ki açılımı sürdürüyorsunuz geniş kapsamda.Ama olaylar oluyor sürekli ve hızla.Bu işte bir terslik olduğu o gün belli oldu.Onca şehitten sonra.

Asker PKK'nın sürekli üstüne gitti.Sığınaklarını, depolarını, siyasetçilerini(KCK davaları) ve direk PKK yönetimini o kadar rahatsız etti ki 2012'de TSK'nın açıkladığı bin 558 sayısıyla birlikte terör örgütünün yüzde 25'i etkisiz hale getirilmiş oldu.[1] Bu demek oluyor ki istenildiğinde her şey yapılabiliyor.

Terörist başıda çaresizliği görebiliyor.Onlarca yıl süren olayların nereye kadar gideceğini tahmin bile edemiyor.Kendini düşünüyor.Şuan ki PKK'nın amacından saptığını zikrediyor, sessizce.

''... ya gerçekten barış olursa?''

Binlerce şehid verilmiş, binlerce sivil ölmüş.'Bir daha analar ağlamasın.' klasiği için neler yapılmaz ama dimi.Ben şahsen bunun için İmralı görüşmelerinin yararlı olabileceğini düşünüyorum. #2

Bu görüşmeler her taraf için yararlı olabilir tabi.Hele görüşmeler sonucunda PKK silah bırakırsa görmeyin siz Türkiye'yi.Ama ben Ruşen Çakır gibi düşünüyorum.(bkz.)Yani PKK barışı istese(!) bile onun sponsorları istemeyecektir barışı.

Başka insanların ölmemesi için bu görüşmeler desteklenmeli.MHP'nin hassaslığı hepimizde var ama biz bu sorunun somut adımlarla(silah bıraktırmayla) olabileceğini düşünüyoruz.Yani ben öyle düşünüyorum.Onun içinde görüşmeler PKK'ya hizmet etmekten çok, Türkiye halkının refahı için büyük bir adım olacaktır.

İmralıda ki ile görüşmek vatan hainliği değil; belki de yediremiyoruz kendimize.Buna vatan hainliği diyoruz.

Bu durumu açıklamak gerekirse, bunca şeye sebep olan şerefsizle görüşülür ve ona küçücük bir fayda sağlayan hamle yapılırsa vatana değil de onca şehide ihanet olur mu? Bence tüm düşüncemiz bu.

Kalın sağlıcakla, sabrederek.

_____

#1'de MHP'liyim.
#2'de AKP'liyim.
[1] http://www.haber7.com/guncel/haber/982154-2012de-oldurulen-pkkli-sayisi