25 Ağustos 2012 Cumartesi

Kemal Kılıçdaroğlu Nasıl Bir Çelişkidir.

Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ya Esad silahları kimyasallar dahil PKK'ya verirse'' demiyor da ''Suriyeli muhaliflere verilen silahlar ya PKK'nın eline geçerse'' diyor.

 Sizce bu nasıl bir mantık.Ben hala Kılıçdaroğlu'nun Baas rejimini desteklemesinde ki amacı anlamış değilim.Sadece iktidara karşı gelmek hani 'muhalefet' yapmak için katliam yapan bir yönetim desteklenmez ki.Ayrıca CHP'nin 'muhalefet'i niye böyle saçma sapan konularda boy göstermeye başlar.


 Şüphesiz, Deniz Baykal Kılıçdaroğlu'na göre daha kaliteli ve kararlı bir adammış.Baykal sadece CHP'nin fikirleriyle oy peşine koşuyordu.Ama Kılıçdaroğlu:

 Çatışmalar haddinden fazla iken PKK medyasına uyarak ''Şemdinli'de neler oluyor? Oraya gideceğiz.'' diyen Alevi derneklerine cemevi konusunda açık destek veren oradan gidip tarikatlarla görüşen sonra oraya-buraya-şuraya her yere çekirge gibi zıplayan ama klasiği unutan(çekirge bir zıplar,iki zıplar,üçüncü de...) ne yaptığını bilmeyen bir tavır içerisinde CHP Genel Başkanlığı görevini yapıyor. CHP'yi sevmeyen birey olarak mutluyum.Ama böyle bir genel başkan atamızın partisine(!) de yakışmıyor kanaatindeyim.